Novinky - Blog

středa, 31 květen 2017 12:55

Máme historicky první titul mistra ČR v aquatlonu SŠ

Aleš Umlauf Aleš Umlauf

Ve dnech 25.–26. května 2017 se v Trutnově konalo historicky první finále ČR v aquatlonu ZŠ a SŠ. Po úspěchu v krajském kole, kdy naši borci obsadili první dvě místa, si tento úspěch zopakovali a získali jsme titul Mistra ČR v aquatlonu.

Soutěž se skládala ze dvou disciplín a to plavání 200 m + běh 2.000 m. První den se v krytém plaveckém bazénu uskutečnila plavecká část. O mistrovských titulech rozhodly součty časů z plavecké a běžecké části závodu. Naměřené časy nasvědčovaly, že cenné kovy se budou brát pouze za špičkové výkony. V kategorii V. chlapci, zaplaval náš Aleš Umlauf (1. ročník oboru Slaboproudá elektrotechnika), na 200 m VZ čas 2:07,79 minuty! Druhé naše želízko v ohni, David Stanev (2. ročník oboru Strojírenství - počítačová grafika), po plavecké části ztrácel na druhého v pořadí 3 vteřiny.

Druhý den soutěže se uskutečnila běžecká část na atletickém stadionu, startovalo se kolem 10,30 hod., takže horko na dráze běžce pořádně potrápilo. Aleš Umlauf nasadil od začátku rychlé tempo a vypracoval si velký náskok, který udržel až do cíle. I David Stanev obrovsky zabojoval, stahoval ztrátu z plavání a v konečném součtu získal na třetího v pořadí další 3 vteřiny.

Je jen škoda, že se celkově „Finále poháru AŠSK ČR Velká cena Trutnova“ nezúčastnilo více závodníků z celé republiky, nicméně to nijak nesnižuje skvělé výkony našich sportovců.

Nezbývá než blahopřát mistru ČR v aquatlonu Aleši Umlaufovi a samozřejmě vicemistru ČR Davidu Stanevovi k jejich obrovskému úspěchu.