pátek, 24 březen 2017 08:48

Nejlepší elektrikáři jsou ze SPŠ Trutnov Doporučený

Z vyhlášení vítězů družstev Z vyhlášení vítězů družstev

Výtečně zabojovali v soutěži odborných dovedností naši elektrikáři se zaměřením na silnoproud a vybojovali 1. místo v soutěži družstev a první dvě místa v soutěži jednotlivců.

Na pracovišti praktického vyučování v Mladých Bukách proběhlo ve dnech 22. až 23. března 2017 regionální kolo Soutěže odborných dovedností v oboru Elektrikář - silnoproud.

Soutěž sestávala z praktické a teoretické části. V té praktické žáci prováděli zapojení rozvaděče a světelných obvodů, v teoretické části je potom prověřil náročný test z vyhlášky 50/78 Sb., o elektrotechnické způsobilosti a výpočty příkladů ze základů elektrotechniky.

Naši školu na této soutěži reprezentovali dva žáci třetího ročníku, Ivo Ludvík a Martin Lukeš. A reprezentovali ji opravdu výtečně. V konkurenci jedenácti škol z Královéhradeckého a Pardubického kraje a z Prahy s přehledem vyhráli soutěž družstev a v soutěži jednotlivců obsadili první dvě místa.

Oba žáci tak postoupili do celostátního kola, které se uskuteční v dubnu v Brně. Oběma žákům patří poděkování za příkladnou reprezentaci školy.

Dík patří také učitelům, kteří žáky připravovali na tuto soutěž, zejména panu Vašatovi, Hubálkovi a Šreiberovi.

Z výsledků je jasné, že žáci jsou dobře připraveni na závěrečné zkoušky, které je letos v červnu čekají.