úterý, 30 květen 2017 07:33

Sandra Bartelová - mistryně světa chce být notářkou

Napsal(a)
Sandra Bartelová Sandra Bartelová

Obor (období studia): Informační technologie a management (2013-2017)

• mistryně Světa v mažoretkovém sportu (Chorvatsko 2016)
  • 1. vícemistryně Evropy v mažoretkovém sportu

Záliby: mažoretkový sport, tanec
Oblíbené předměty: český jazyk, právo
Studijní a profesní plány: Univerzita Karlova, nebo Cevro Institut v Praze s právním zaměřením, chtěla by být notářkou nebo zastupovat firmy v obchodních vztazích

Už víš, co by si chtěla po ukončení studia dělat? Plánuješ další studium, zaměstnání nebo podnikání?

Po ukončení studia na Střední průmyslově škole plánuji jít na Univerzitu s právním zaměřením. I přesto, že jsme průmyslová škola, tak právo je povinný předmět. Sice jsme měli málo hodin, ale i to mě dokázalo připravit k úspěšnému složení přijímacího řízení.

Jak se ti daří časově skloubit studium se svými koníčky a zájmy?

Skloubit víkendovou brigádu s učením a tréninky ze začátku nebylo jednoduché. Postupem času jsem se naučila organizovat svůj čas tak, abych všechno zvládala a pokud byl nějaký problém, tak učitelé byli vždy vstřícní. Dá se tedy říci, že celé studium probíhalo v harmonii s mimoškolními aktivitami až do 4. ročníku, kde jsem kvůli závěrečné maturitní zkoušce omezila pár aktivit.

Jak vnímáš vnitřní klima svojí třídy i celé školy – je přátelské?

Prostředí na budově Školní 101, kde jsem měla třídu, bylo velmi přátelské, učitelé na chodbách vždy příjemným úsměvem odpovídali na pozdrav. Před písemnou prací mi to dalo klid do duše. Ale nejen učitelé se zasloužili o skvělou atmosféru, velmi se mi líbila ochota starších studentů. Pokud si někdo z mých spolužáků nevěděl rady, potřeboval pomoc, nebo zapomněl pomůcky a nechtěl jít za učitelem, automaticky běžel ke starším ročníkům.

Proč by se měli žáci hlásit na SPŠ Trutnov?

Budoucí studenti by se na Střední průmyslovou školu v Trutnově měli hlásit hlavně kvůli uplatnění. V Dnešním světě rozvíjejících se technologií je třeba odborníků, kterých je dnes málo. Mimo jiné studenti této školy se naučí pracovat i s vybavením, které v budoucnu budou potřebovat. Škola je velmi dobře vybavená na každé ze čtyř budov.

Co tě vedlo k účasti na Mistrovství světa?

Společně s mažoretkovým týmem Nemesis jsme se účastnily několika soutěží, ale teprve roku 2016 se naskytla možnost dostat se na mistrovství světa. Neváhaly jsme a šly si tvrdě za svým, probojovat se na MS v Chorvatsku byla naše hlavní priorita, ale nikdo nepočítal s tím, že vybojujeme titul Mistryň světa.

Jaké jsou tvé záliby a koníčky?

Mou hlavní zálibou je tanec, tanci se věnuji už od malička. Začínala jsem s latinsko-americkým tancem již v předškolním věku a skončila u mažoretkového sportu a zumby. Mezitím jsem vyzkoušela spoustu jiných tanečních stylů jako je například twerk, hip hop, dancehall, ke kterým se ráda vracím, když je příležitost. Tanec jsem si vyzkoušela nejen ze strany žáka, ale i učitele neboli trenéra. Trénovala jsem malé mažoretky a nyní trénuji Zumbu, kde mám na starosti děti ve věku od 7 do 14 let.

Sandra Bartelová v článcích: