pondělí, 30 září 2019 14:29

Adaptační výlet do skal

Napsal(a)
Adaptační výlet do skal Ing. Marek Šváb

Na adaptační výlet vyrazili prváci oboru Informační technologie a management do adršpašského skalního města.

Ve čtvrtek 19. září jsme se sešli na trutnovském nádraží a teplickou lokálkou přijeli krátce po 10. hodině do Adršpachu, kde nás na místě zvané Ozvěna očekával jeden ze strážců přírodní rezervace, kterou adršpašské skály jsou. Vydali jsme se nejdříve na místo, kde se těžil písek a kde se natáčely scény filmové pohádky Třetí princ. Žáci se seznámili s historií skalního města a po cestě jsme podle výkladu našeho průvodce postupně poznávali jednotlivé zajímavé skalní útvary.

„Třešničkou na dortu“ byla plavba po adršpašském jezírku spojená se zajímavým výkladem místního průvodce, a protože část posádky na loďce tvořili polští turisté, byl výklad dvojjazyčný, takže jsme se naučili i některá slova jazyka našich severních sousedů.

Po více než dvouhodinové příjemné procházce ve skalním městě a malém občerstvení jsme nastoupili zpáteční cestu do Trutnova. Výlet se líbil a nejen že splnil účel, aby se noví spolužáci poznali, ale zaznělo i přání, aby se podobná akce zase někdy zopakovala. Příležitost jistě bude.