pondělí, 09 květen 2016 09:34

Exkurze do firmy Mdexx Magnetronic Devices, s.r.o. v Trutnově

Napsal(a)
Žáci 3. ročníku oboru Elektronické počítačové systémy na exkurzi v Mdexxu Žáci 3. ročníku oboru Elektronické počítačové systémy na exkurzi v Mdexxu Ing. Vladimír Burlak

Ve středu 4. května 2016 se žáci 3. ročníku oboru Elektronické počítačové systémy zúčastnili exkurze do výrobního závodu Mdexx v Trutnově, kde se vyrábí široké portfolio výkonových napájecích zdrojů a transformátorů.

Dvacetičlenná skupina žáků se dvěma učiteli z naší školy si prohlédla podrobně výrobu malých transformátorů od navážení materiálu, přes navíjení, svařování jader, osazování svorkami, až po testování produktů na výstupních testerech, impregnaci, balení a expedici. Na dalších halách se žáci seznámili s výrobou tlumivek z Cu a Al fólií. V laboratořích firmy viděli práci na poloautomatickém měřicím systému ELCOM a zblízka si mohli prohlédnout nejnovější konstrukci trojfázového transformátoru na výšku se dvěma magnetickými obvody.

Výrobní proces žáky zaujal, neboť ve školní laboratoři již transformátor od navštívené firmy měřili a nyní také viděli, jak probíhá výroba.

Na závěr se pak živě všichni zajímali, kdy se budou moci zúčastnit exkurze v některém z dalších trutnovských závodů...