Novinky - Blog

středa, 05 duben 2023 11:02

Nahlédli do světa peněz

Napsal(a)

Poslední březnový den vyrazili žáci třetího ročníku oboru Elektronické počítačové systémy do Prahy. Hlavním cílem naší cesty bylo sídlo centrální banky.

Cestou z nádraží k České národní bance jsme si připomněli některé významné budovy a místa spojená s nedávnou historií, ale i současností.

Po nezbytné bezpečností kontrole při vstupu do budovy České národní banky se nás ujali průvodci, kteří nás seznámili s novou expozicí „Za měnou“. Vedle již stávající expozice „Lidé a peníze“, kterou jsme navštívili v minulých letech, je tato výstava plná interaktivních prvků, a tak se návštěvník octne na zasedání bankovní rady ČNB, nebo proletí historií centrálního bankovnictví u nás, může se pokusit zkrotit inflaci, vidí postup výroby bankovek a také si může vyzkoušet, zda bankovky, které má ve své peněžence, jsou opravdu pravé a co dělat, mám-li falzifikát, nebo propadlou bankovku. Během 90 minut jsme se dověděli vše, jak by se finančně gramotný člověk měl orientovat ve světě peněz. A protože na závěr se mají získané vědomosti ověřit a účastníci byli v této disciplíně úspěšní, každý obdržel drobnou pozornost, kterou může použít jako záložku do některé z učebnic.

Akce byla úspěšná a pro účastníky to byl významný přínos pro bližší poznání problematiky světa financí a prohloubení jejich finanční gramotnosti.