Pan Rosůlek po předání daru představil žákům oboru Strojírenství - počítačová grafika firmu Vitesco a seznámil je s výrobním programem firmy. Žáky dále seznámil s klíčovými časovými milníky postupné elektrifikace aut v ČR a EU v souvislosti se splněním emisních norem a vizí firmy do nadcházejících let.
Po panu Rosůlkovi seznámili zaměstnanci firmy ‑ absolventi školy, konkrétně Karel Balcar, vedoucí výroby SMT, Jakub Husák, vedoucí výroby a Jan Lojda, procesní inženýr žáky s možnostmi zaměstnání ve firmě a zejména s možnostmi profesního růstu či uplatnění po ukončení studia. Paní Ivona Štejnarová, pracovnice personálního úseku, seznámila žáky s možnostmi absolvování praxe v jejich firmě v průběhu studia či možnostmi uplatnění po jeho ukončení. Možnosti spolupráce v průběhu studia na vysoké škole doplnila Lucie Gabrielová, která je v současnosti studentkou vysoké školy a ve firmě Vitesco se zapojila do dlouhodobé spolupráce s firmou prostřednictvím populárního trainee programu. Setkání bylo zakončeno předáním dárkového šeku ve výši Kč 100 000,- škole a závěrečným kvízem. V něm byli odměněny cenou 3 nejúspěšnější řešitelé z řad žáků.
Finanční dar bude využit na pořízení vybavení pro CNC obráběcí stroje.
Média napsali o této akci:
Vitesco opět podpořilo průmyslovku, za 100 tisíc škola vylepší odborné učebny (portál Trutnovinky.cz)
Zajímá Vás dnešní automobilita a její problémy? Níže se můžete podívat na pořad od Insideru, kde jeden z hostů je Lukáš Rosůlek.
Společnost Vitesco Technologies Czech Republic s.r.o. v Trutnově je s více než 2.300 pracovníky (z toho téměř 100 absolventů naší školy) nejvýznačnějším zaměstnavatelem v Trutnově. Umožňuje studentům absolvovat odborný výcvik nebo výrobní praxi přímo ve firmě, prázdninové brigády, exkurze, účastnit se programů po podporu žáků.
Každoročně škole poskytuje finanční dar ve výši Kč 100 000,- na pořízení vybavení odborných učeben.
V minulých letech tak podpořila pořízení 3D tiskáren, pořízení robotů FANUC, pořízení vybavení do strojírenské laboratoře, pořízení komponentů pro CNC obrábění a další. Společnosti rovněž škole darovala „trenažér výrobní linky“, na kterém se žáci učí programovat výrobní zařízení obdobně jako v reálném pracovním prostředí.
V roce 2016 společnost obdržela na základě nominace naší školy ocenění v projektu „Škola firmě, firma škole“. Projekt vyhlašuje Královéhradecký kraj spolu s Krajskou hospodářskou komorou a ocenění je uděleno za příkladnou spolupráci školy a zaměstnavatelů (více v článku Proměněná nominace školy - mimořádné ocenění společnosti Continental Trutnov).