Novinky - Blog

úterý, 28 březen 2017 13:14

Autodesk Academia Design 2016/2017

Ze soutěže Autodesk Academia Design 2016/2017 Ze soutěže Autodesk Academia Design 2016/2017 Ing. Ladislav Řezníček

Naši žáci vybojovali 7. a 17. místo ve 23. ročníku mezinárodní soutěže studentů a učitelů středních škol ve 2D kreslení a 3D modelování ve dnech 24. až 25. března 2017 v Ústavu konstruování  Fakulty strojního inženýrství VUT Brno.

Z naší školy se účastnili dva žáci oboru Strojírenství – počítačová grafika: v kategorii 2D Jakub Šitina (2. ročník), v kategorii 3D modelování David Zhouf (3. ročník).

Vlastní soutěž probíhala po příjezdu do Brna v pátek odpoledne. Úkolem v kategorii 2D bylo v limitu 60 minut bezchybně překreslit hřídel převodové skříně s pastorkem včetně kót a tolerancí (zobrazený na papírové předloze). Jakub Šitina se v konkurenci 28 soutěžících umístil na 17. místě.

V kategorii 3D bylo úkolem vytvořit modely jednotlivých částí univerzálního tříčelisťového sklíčidla soustruhu a sestavit je do celku. Sestava měla obsahovat 6 částí (pastorek, tělo sklíčidla, kolo a tři různé čelisti – výkresová 2D dokumentace byla k dispozici), pro představu o náročnosti je níže na obrázku částečně zpracovaná sestava sklíčidla. To vše opět v časovém limitu 60 minut. V této úloze se David Zhouf umístil mezi 29 účastníky na 7. místě.

Oba soutěžící vzorně reprezentovali SPŠ Trutnov a prakticky prokázali nadstandardní úroveň získaných uživatelských dovedností při použití programů firmy Autodesk.

Sklíčidlo