pondělí, 14 březen 2022 08:47

Speciál Světa motorů, Střední průmyslová škola v Trutnově a její absolvent Jakub Husák

Napsal(a)
Speciál Světa motorů, Střední průmyslová škola v Trutnově a její absolvent Jakub Husák Foto: Svět motorů 1/2022

V březnovém vydání časopisu Speciál Světa motorů je zveřejněn obsáhlý rozhovor ředitele společnosti Vitesco Technologies s.r.o. Trutnov pana Lukáše Rosůlka.

V rozhovoru pan ředitel Lukáš Rosůlek zmínil i Střední průmyslovou školu Trutnov a jejího absolventa oboru Strojírenství Jakuba Husáka. Ze zveřejněného rozhovoru vybíráme:

Otázka redaktora: Když jste mě minule provedl fabrikou, divil jsem se, jak kvalifikovaně vedoucí jednotlivých úseků hovoří. Tedy nejenže asi dělají dobře svou práci, ale umějí to i popsat člověku z venku, což nebývá pro fachmana jednoduchá věc. To jsou všechno vysokoškoláci?

Odpověď Lukáše Rosůlka: Pouze někteří. Většina lidí tady vysokou školu nemá – jsou buď vyučení, vyučení s maturitou, nebo z odborných středních škol. Máme tady v Trutnově vynikající průmyslovku. Z ní přišli mnozí z našich klíčových lidí. Pamatuji se na studenta posledního ročníku, který se mě po přednášce na škole zeptal, kam má jít na vysokou školu. Poradil jsem mu ČVUT nebo VUT, nakonec však přišel pracovat rovnou k nám. Dnes po dvou letech je Jakub Husák skutečným expertem, který řeší komplexní technologické úkoly.

Společnost Vitesco Technologies s.r.o. Trutnov je s více než 1 800 zaměstnanci nejvýznačnějším zaměstnavatelem v Trutnově. Umožňuje studentům absolvovat odborný výcvik nebo výrobní praxi přímo ve firmě, prázdninové brigády, exkurze, přímo v prostorách společnosti se koná kroužek „automatizace v praxi“.

Každoročně škole poskytuje finanční dar ve výši Kč 100 000,- na pořízení vybavení odborných učeben.

V minulých letech tak podpořila pořízení 3D tiskáren, pořízení robotů FANUC, pořízení vybavení do strojírenské laboratoře. Společnosti rovněž škole darovala „trenažér výrobní linky“, na kterém se žáci učí programovat výrobní zařízení obdobně jako v reálném pracovním prostředí.

V současnosti ve společnosti našlo uplatnění již více než 100 absolventů trutnovské průmyslovky.

Celý článek z časopisu Svět morů 1/2022 si můžete přečíst zde.

Logo Vitesco Technologies Czech Republic s.r.o.