úterý, 22 říjen 2019 12:12

1. místo ve futsalové lize a postup do dalšího kola

Napsal(a)
Ilustrační foto Ilustrační foto

Dne 16. října 2019 jsme v 1. kole futsalové ligy středních škol vybojovali 1. místo a postup do 2. kola.

Protože ani jedna ze tří škol, které se zúčastnily, nemá k dispozici hřiště, po vzájemné dohodě nám vyšla vstříc ZŠ R. Frimla v Trutnově a poskytla nám svou halu.

Týmy naší školy, SŠGS Nová Paka, JG Náchod si to rozdaly ve třech zápasech. V prvním náš tým náchodské gymnázium zpočátku přehrávalo, díry v obraně byly hrůzostrašné, prohrávali jsme 1:3, ale nasazením a zlepšenou hrou se podařilo vyrovnat na konečných 3:3. Těžký soupeř z Náchoda! Druhý zápas mezi náchodským gymnáziem a Novou Pakou se zpočátku překvapivě vyvíjel ve prospěch Paky a to 2:1. Pak však náchodští zapli na plné obrátky a deklasovali Paku 12:2. Vypadalo to na jasné prvenství Náchoda v turnaji a málokdo o něm před posledním zápasem pochyboval.

Rozhodl náš souboj s Pakou a začátek se pro naše hráče stal noční můrou. Po několika minutách jsme prohrávali 3:1. Naštěstí se v dalším průběhu zápasu projevila kvalita a konečně i morálka týmu. To, co se valilo na hráče z Paky, byla doslova útočná lavina. Brankostroj se zastavil na čísle 19. Nemožné se stalo skutečností a my jsme postoupili do dalšího kola z 1. místa.

Poděkování patří všem dvanácti hráčům, kteří se na hřišti objevili.