čtvrtek, 19 listopad 2020 07:11

Dovybavujeme dílny pro praktické vyučování

Napsal(a)
Ilustrační obrázek Ilustrační obrázek

I přesto, že pandemie koronaviru neumožňuje žákům účastnit se výuky přímo ve škole, učitelé se kromě distanční výuky snaží také neustále zlepšovat podmínky výuky praktického vyučování. Za téměř 300 tis. Kč jsme pořídili vybavení do strojních i elektro dílen v Mladých Bukách 5/6.

Pro strojaře jsme zakoupili otočný a sklopný dělicí stůl pro frézování, 30 ks nových stolních svěráků, pásovou brusku nebo dvoukotoučovou brusku na broušení soustružnických nožů. Využívat mohou rovněž novou 3D tiskárnu.

Dílny elektro jsme vybavili novými nepájivými poli, horkovzdušnou pájecí stanicí s vakuovou pinzetou, silikonovými podložkami pro pájení, držáky na plošné spoje, laboratorním zdrojem napětí, ultrazvukovou čističkou pro mytí desek s plošnými spoji. Elektro dílny jsme doplnili i různým potřebným nábytkem jako jsou zásuvkové kontejnery, dílenský vozík, různé regály a skříně.

Věříme, že jakmile se žáci do školy vrátí, všechny nakoupené věci ocení. Žákům se nepochybně zvýší komfort při výuce, když budou moci používat tyto nové a moderní věci.